Ile Kalorii Ma Piwo?

ile kalorii ma piwo

Ale nie tylko. Zawarta w chmielu lupulina działa nasennie i otępiająco i może spowalniać czas reakcji. Piwo to nie tylko kalorie. 150 kcal. Piwo także tuczy – 100 g jasnego to 70 kcal, a bezalkoholowego – 25 kcal. Na przykład kieliszek wytrawnego Martini to 60 kcal, a koniaku – 160 kcal. Np. anyżówka w 40 ml ma 136 kcal, a 50 ml koniaku to aż 140 kcal. 70 kcal (na 100 g), a wina słodkie, z 16 proc. Puszka piwa pszenicznego to 210 kalorii, czyli 100 gramów złotego trunku to 42 kalorie. 110, czyli wyższy niż w przypadku czystej glukozy). Niektóre mają odrobinę mniej lub więcej kalorii niż Coca-Cola, jednak w porównaniu do najbardziej kalorycznego piwa (ciemnego) wypadną jako „dietetyczne”. Piwo bezalkoholowe ma mniej kalorii niż jego odpowiednik z procentami. Poznamy odpowiedzi na ważne dla lubiących alkoholowe napoje pytania: ile kalorii ma piwo? Tak więc – ile kalorii ma piwo?

Sporo pustych kalorii mają także alkohole kolorowe. Warto pamiętać, że to niepasteryzowane zawiera także sporo cennych dla naszego organizmu minerałów i witamin. Zdecydowanie najlepiej jest wybierać trunki dobrej jakości (co nie zawsze oznacza „markowe”, gdyż przemysłowa produkcja na dużą skalę wymaga zastosowania procedur, które pozbawiają produkty wielu wartości odżywczych), niefiltrowane i niepasteryzowane. Czasami można bowiem spotkać piwa niepasteryzowane o dłuższym terminie ważności, co świadczy o tym, iż zostały poddane procesom utrwalenia, które pozbawiają je cech i wartości, jakie powinno posiadać. Jeśli masz ochotę na Redd’sa, musisz liczyć się z tym, że wraz z 0,5 litra tego napoju dostarczysz organizmowi 220 kcal. Sto gram czystej wódki to około 280 kcal, a pół litra piwa Guinness – 380. Wino wytrawne, które średnio zawiera 11 proc.

Desperados to już 56 kcal w 100 ml, a więc pół litra tego trunku ma 280 kcal, a „duży” Desperados w butelce 580 ml – ok. 0,5 litra piwa – ile to kalorii? Żywiec, bo jego 0,5 litra zawiera 245 kcal, tyle samo, co w przypadku piwa Warka. Uczy się, iż typowa butelka piwa jasnego to blisko 245 kcal, a ciemnego 340 kcal. 2500 kcal na dobę. Czyli ponad 1 piwo na dobę. Całkowite zapotrzebowanie energetyczne na dobę dla mężczyzny w wieku 40 lat, o wzroście 180 cm, wadze 80 kg i o niskiej aktywności fizycznej (praca siedząca, bez treningów) wynosi ok. Pójdźmy trochę dalej i rozważmy realny meczowy pakiet: trzy duże Desperadosy i duże chipsy Lay’s o smaku zielonej cebulki i wadze 225 gramów (tzw. Z kolei puszka piwa pszenicznego to 210 kalorii, czyli 100 gramów złotego trunku zawiera 42 kalorie. 1168 kcal. Dodajmy do tego trzy duże Desperadosy, czyli 975 kcal.

W sumie więc meczowy pakiet dostarczy nam 2143 kcal. W niemal dwie meczowe godziny (z przerwą) średnio duży mężczyzna po czterdziestce jest w stanie bez problemu taki pakiet przyswoić. Niestety trunek w postaci piwa podnosi apetyt, poprzez to jesteśmy w stanie więcej zjeść, zwłaszcza niezdrowych przekąsek, albo tłustych potraw. W przeciwieństwie do białek, tłuszczów czy węglowodanów energia z alkoholu nie może być magazynowa w postaci tkanki tłuszczowej. Liczba kalorii wzrasta, jeśli alkohol zostanie podany w postaci drinka. Bez wątpienia więc ten napój procentowy bardzo lubimy, ale czy słusznie – ile kalorii ma piwo? U osób pijących piwo bezalkoholowe zauważony spadek apetytu. Z punktu widzenia osób dbających o linię, najlepsze jest piwo bezalkoholowe, bo 100 gramów tego trunku ma jedynie 24 kalorie. 120 mililitrów tego trunku to zaledwie 80 kcal, czyli równowartość 40 Tic-Taców. 100 gramów piwa (czyli 100 ml) ma 43,3 kcal. Interesuje Was „spa­la­nie spo­czyn­kowe” (BMR) oraz TDEE, czyli zapotrzebowanie faktyczne, z uwzględnieniem pracy czy treningów.

Zatem… taką przekąską można pokryć praktycznie całe, dobowe zapotrzebowanie na energię! Opisywane chipsy mają 519 kcal w 100 gramach, zatem paczka to ok. Zatem standardowa półlitrowa butelka piwa będzie miała 216,5 kcal. Dla przykładu 20 ml ginu to 60 kcal, ale podany z tonikiem już 170 kcal. Miseczka orzeszków to dodatkowe 600 kcal. Należy natomiast przy tym mieć, iż piwa mają różną zawartość alkoholu, w wypadku pewnych gatunków dochodząc chociażby do kilkunastu procent. Głównym źródłem kalorii w alkoholu jest sam alkohol, a ponieważ piwa mają niską zawartość czystego alkoholu, są również mniej kaloryczne. Zobacz, ile kalorii mają najpopularniejsze alkohole! No dobrze, ale ile kalorii ma alkohol?

Ile Kalorii Ma Piwo?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

17 − 14 =

Scroll to top