O barach grillowych

Cechą barów grillowych jest możliwość oglądania przez zwiedzających przygotowania pysznych wysokokalorycznych smażonych potraw z mięsa, drobiu, ryb, warzyw; podawane są wysokokaloryczne przezroczyste zupy (buliony), ale napoje alkoholowe praktycznie nie są wydawane, chociaż bardzo często naruszana jest ta zasada.

Udając się do barów grillowych należy zwrócić uwagę na grill pub tychy menu

W przypadku grilla ustala się następujące minimum asortymentu:

– Mięso z grilla (naturalne produkty mięsne, kąpiele, kebaby) – 2-3 nazwy;

– Ryba z Grilla – 1 szt.;

– Warzywa z grilla – 1 szt.;

– Rosół – 1-2 imiona;

– Przekąski zimne (warzywa naturalne, sałatki warzywne) -C-4 nazwy;

– Gorące napoje (herbata, kawa) – 2-3 tytuły;

– zimne napoje – 2-3 nazwiska;

– Cukiernia mączna – 3-4 nazwy.

Potrawy, które gotuje się w grill barach, zwykle gotuje się na otwartym ogniu w specjalnych urządzeniach grzewczych, dzięki czemu mają specyficzny smak i aromat.

Kolejną ważną rzeczą w barach grillowych są craft beer pub kielce.

Grill bary sprzedają również zimne przekąski, ale w ograniczonym zakresie (sałatki, marynaty, gastronomia). Zwiedzającym podaje się rosół lub zupę puree w kubkach, a na deser – składniki owocowe, kremy i lody, od napojów – kawę na ciepło lub zimno, koktajle mleczne, napoje chłodzące w butelkach, soki owocowe, wino gronowe; w chłodne dni – gorące poncze i grog. Napoje alkoholowe podawane są tylko w szklankach o pojemności 25 lub 50 ml.

craft beer pub kielce

Licznik prętów grilla różni się od zwykłego w obecności urządzeń grzewczych i chłodniczych.

Urządzenia grzewcze wymagają specjalnego przygotowania przed grillowaniem potraw:

1) przed smażeniem produktu grzałka (ruszt grillowy, piekarnik na podczerwień lub szafka na kebab) jest podgrzewana do niższej temperatury (zgodnie z instrukcją)

2) powierzchnię rożna i rusztu, a także żywność, która jest świeża przed smażeniem, lekko posmaruj olejem roślinnym

3) przed smażeniem na ruszcie stek lub langet NIE ODBIJA SIĘ, ale pokrojone kawałki mięsa z polędwicy formuje się na desce do rozdzielenia, lekko dociskając dłonią;

4) produkty muszą być równomiernie nawleczone na rożnie;

5) przy smażeniu na ruszcie mięsa nie przekłuwa się widelcem lub nożem, aby sok nie wyciekł, lecz odwraca się szczypcami lub dwiema łyżkami;

6) czas smażenia zależny jest od stopnia nagrzania urządzenia, rodzaju smażonego produktu i jego położenia (odległość od źródeł ciepła);

7) całą rybę przekłuwa się rożnem od głowy do ogona, kawałki nawleczone jak mięso;

8) urządzenia grzewcze są zainstalowane za barem, aby goście mogli obserwować proces gotowania.

Grill-bar „Cegła” to niesamowite miejsce, które zgromadziło to, co najlepsze: oryginalny autorski design, doskonałą kuchnię i pierwszorzędną obsługę.

Wchodząc do baru, od razu znajdziesz się w czarującej atmosferze epoki wiktoriańskiej – sala główna jest urządzona w stylu steampunk, który organicznie łączy szorstki metal i drewno z lekkimi tkaninami obiciowymi i zasłonami. Pomysł na projekt hali głównej podsunęła nam otwarta karoca „faeton” z otwieranym blatem, której wygląd doskonale urzeczywistniają elementy dekoracyjne hali. W epokę historyczną zanurzysz się, siedząc przy jednym ze stołów lub na wysokim stołku barowym – całkowicie powtarzają konstrukcję siedzeń do powozu.

O barach grillowych

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ten − nine =

Scroll to top